Yuyao Reayon Pneumatic Components Co., Ltd.
Choose Your Country/Region

Сервисна линија:

+86-18258773126
пневматски фитинзи
Пневматски-Метални-фитинзи
Air-Blow-GunsTube-Series
0502 банер
1
2
3
4
пригушувачи

НИЕ СМЕ ФАБРИКА ЗА ПНЕВМАТСКИ ДОДАТОЦИ

За клиентите, ние се обврзуваме кон вас, ние секогаш ве служиме со сето срце и се стремиме да бидеме вашиот најдобар, стабилен и доверлив партнер за снабдување. 
контролер на брзина
Главни производи
Суровина - Cu
        Ние го контролираме квалитетот од суровината.59# Cu чекаат да се заматат и чекаат да станат до прекрасните конектори кои добро ќе работат во пневматскиот систем.
Пластичен материјал
Материјал за пластични производи.Цевката PU, PA, PE се произведува со новиот и чист материјал, исто така и за пластичното тело на фитинзите, го усвојуваме целиот нов материјал.
ЦПУ машина
ЦПУ машините, со нашите вешти технички работници, потоа можат да го произведат стандардот за навој и да го контролираат квалитетот на производите за време на производниот процес.
 Махини за екструдирање на пластика
Имаме над 10 парчиња пластични машини за екструдирање, за PU, PA, PE и машини за плетена цевка.Нарачките на цевката, можат да понудат OEM услуга.
Машина за тестирање на фитинзи
Фитинзите се користат за авто-машини, тестот за истекување на воздухот и тестот за одржување на притисокот се многу важни.направивме 5 машини за тестирање за да ги тестираме фитинзите еден по еден.На пример, MNSE што го тестираме преку полуготовите производи, поради неговата функција за регулирање на брзината. 
Машина за тестирање на цевки
За цевките кои се исто така важен дел за индустриска автоматизација.Ние не само што го контролираме материјалот, туку го правиме и тестирањето за да гарантираме дека цевките се со одличен квалитет. 
Reayon Pneumatic |Центар за вести
Предностите на користење на пневматски фитинзи за брзо поврзување
08-24
Ефикасноста на пневматските фитинзи за брзо поврзување Подобрена безбедност со пневматските фитинзи за брзо поврзување Разновидноста на пневматските фитинзи за брзо поврзување Цена-ефективност на пневматските фитинзи за брзо поврзување Подобрени перформанси со пневматските фитинзи за брзо поврзувањеПневматските системи се широко користени
Избор на вистинското воздушно фитинг за вашиот пневматски систем
08-24
Разбирање на пневматски системи Видови воздушни фитинзи Размислувања за избор на воздушни фитинзи Инсталација и одржување на воздушни фитинзи Максимизирање на ефикасноста во вашиот пневматски системПневматските системи се широко користени во различни индустрии за напојување и управување со машини.Тие се потпираат на компресија
Разбирање на основите на пневматските фитинзи: сеопфатен водич
08-24
Пневматските фитинзи играат клучна улога во создавањето сигурен и ефикасен пневматски систем.Тие се основни компоненти кои поврзуваат различни пневматски уреди и контролни елементи, овозможувајќи им беспрекорно да работат заедно.Во овој сеопфатен водич, ќе ги истражиме различните типови на пнеу
2019 PTC
11-06
ние учествуваме во PTC Шангај
100% тест за метални пневматски фитинзи
05-29
100% тест за метални пневматски фитинзи
Средината на 2019 година е, нашата цел е проширување на продажбата на пневматски фитинзи
05-29
Средината на 2019 година е, нашата цел е проширување на продажбата на пневматски фитинзи
По кинеската нова година, продолжува производството на пневматски фитинзи.
02-15
По кинеската нова година, продолжува производството на пневматски фитинзи.За фитинзите од нерѓосувачки челик, тие се исто така достапни
пневматските фитинзи се подготвени за саемот
10-11
Земете некои ставки од нарачките на клиентите и проверете дали се популарни и репрезентативни

Пневматски фитинзи

од серијата Air Blow Guns&Tube

Пневматски метални фитинзи

Пневматски брзи спојки

Контактирајте не

Тел: +86-13968261136
      +86-18258773126
Е-пошта: Reayon@rypneumatic.com
Додај: бр.895 Шиџиа, улица Зонган, Цикси, Нингбо, Жеџијанг, Кина